Kotva
Logo školy
Nepřehlédněte
Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2021/2022
27.4.2021

Na ÚŘEDNNÍ DESCE byly zveřejněny PDF souborvýsledky zápisu do 1. tříd (Velikost: neznámá) pro školní rok 2021/2022.

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Projekt - Ochrana obyvatel za mimořádných událostí

Vloženo: 27.5.2019 | Autor: Petr Kovařík | Zobrazeno: 284x | Upraveno: 9.10.2019 | Upravil: Petr Kovařík

Na termín květnový den byl na naší škole naplánován projektový den s názvem Ochrana obyvatel za mimořádných událostí. Program jednotlivých tříd byl v režii třídních učitelů a jejich asistentů, i proto byl program tohoto projektového dne dosti rozmanitý. Jedno však měli všechny třídy společné, celý den, nebo jeho podstatná část se nesl v duchu první pomoci, zásad evakuace, složek IZS a dalších velmi důležitých okruhů, které se tohoto tématu dotýkají. 

Některé třídy se rozhodli si projektový den ještě o jeden den prodloužit a využijí toho, že v Hasičské stanici Teplice proběhne den otevřených dveří, kterého se velmi rádi zúčastní. Pro žáky je připravena přehlídka hasičské techniky, exkurze po budově cvičný polygon a dokonce i horolezecká stěna., tohle vše si mohou žáci vyzkoušet a stát se tak alespoň na moment opravdovým hasičem.

V den projektu i přes nepřízeň počasí vyrazila spousta tříd do terénu, kde si prakticky vyzkoušela některé dovednosti, které s ochranou obyvatel za mimořádných událostí souvisí (nácvik první pomoci, evakuační zavazadlo, pravidla BESIPu, zásady evakuace, výstražný signál a mnoho dalších činností a dovedností), které se jim během života můžou hodit. Žáci 7., 8. A 9. třídy si projektový den se souhlasem vedení školy zpestřili navíc divadelním představením svého spolužáka Ladislava Sitaie – „Potrestaná pýcha“, ve kterém mohli svého kamaráda spatřit v hlavní roli krále Miroslava. Věřím, že všechny třídy si den náležitě užily a dozvěděli se spoustu nových a užitečných informací a někteří se i kulturně obohatili.